Zaczepy polecane do ciężarówek

ciężarówka

Połączenie dwóch elementów często daje wspaniałe rezultaty, które zwiększają efektywność pracy przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Jest tak m.in. w przypadku różnego typu przyczep ciężarowych, które umożliwiają przewożenie dużej liczby ładunków. Czym powinien charakteryzować się zaczep do ciężarówek? I gdzie szukać produktów, które spełnią nasze oczekiwania? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Czym powinien charakteryzować się zaczep do ciężarówek?

Aby zwiększyć efektywność działań i zagwarantować bezpieczeństwo na drodze, konieczne jest wykorzystywanie zaczepów najwyższej jakości. Tylko dzięki nim możliwe będzie poruszanie się nawet na długich trasach i to z dużym obciążeniem. 

Przede wszystkim, jak już wspomnieliśmy, powinien wyróżniać się wysoką jakością i spełniać restrykcyjne wymogi. Ważne jest też zastosowanie rozwiązania, które jest uniwersalne i w pełni zabezpiecza przed utratą równowagi. Na uwagę zasługują także parametry, takie jak maksymalne obciążenie, czy maksymalne kąty wychylenia.

Zaczep do samochodów ciężarowych powinien wyróżniać się:

  • niezawodnością wynikającą z jakości procesu produkcji i klasy wykorzystanych materiałów,
  • bezpieczeństwem, zarówno dla samego kierowcy, jak i dla innych uczestników ruchu,
  • nowoczesnością, tak by stanowić odpowiedź na aktualne potrzeby i zapewniać maksymalne korzyści.

Zaczepy do ciężarówek – nasza oferta

Wielu kierowców przekonało się, że najlepszym krokiem jest wybranie zaczepów tworzonych przez profesjonalnych producentów. Jeśli więc szukasz tego typu elementów, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. 

Zaczepy, które oferujemy to m.in.:

  • sprzęgi TAV50 przeznaczone do przyczep z przednią osią skrętną, których dyszel nie generuje nacisku pionowego na zaczep (klasa typu sprzężenia: C50-X, maksymalna wartość D: 190 kN, odpowiedni dla ucha dyszla 50 mm, gumowe amortyzatory, waga: 42 KG),
  • sprzęgi TAV50SR dostępne z fabrycznie zainstalowanym otwieraniem pneumatycznym; ich bezobsługowy siłownik serwomechanizmu TAV5801 może wytrzymać nawet bardzo niskie temperatury,
  • sprzęgi TAV50D przeznaczone do sprzęgania pojazdu z przyczepą centralno-osiową (tandem) lub wózkiem typu dolly; głowica sprzęgająca nadaje się również do sprzęgania pojazdu z przyczepą wyposażoną w uchylny dyszel, a unikalne gumowe tuleje podnoszą komfort jazdy,
  • sprzęgi TAV50DSR, czyli produkty najwyższej jakości (maksymalne obciążenie pionowe w punkcie połączenia S: 1000 KG, gumowe przelotki, maksymalna wartość V: 50 kN, zatwierdzony dla ucha dyszla 50 mm).

Polecane artykuły