Wybór zaczepu rolniczego – czy marka ma znaczenie?

ciągnik

Prowadzenie gospodarstwa rolnego to trudne zadanie, które wymaga zaangażowania w wiele zadań. O efektywności działania decydują nawet elementy, które pozornie mają małe znaczenie. Przykładem może być sposób agregowania maszyn rolniczych przy pomocy zaczepów. Czym kierować się przy wyborze tych łączników? I czy marka ma znaczenie? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czym kierować się przy wyborze zaczepów rolniczych?

W naszej ofercie dostępnych jest wiele zaczepów rolniczych, które różnią się swoją budową i zastosowaniem. Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę przy ich wyborze? Niektóre z nich to:

  • parametry wytrzymałościowe, które mają wpływ na bezpieczeństwo użytkowania,
  • nacisk pionowy na dyszel, który jest wyrażony w kilogramach i wyznacza maksymalne obciążenie, jakie możemy zastosować,
  • średnica ucha, która powinna być dopasowana do ciągnika, z jakim ma współpracować przyczepa,
  • rodzaj zaczepu – w zależności od specyfiki każdy zaczep rolniczy ma nieco inne zastosowanie i odmienne zalety.

Czy marka zaczepu ma znaczenie?

Jednak czy czynnikiem na jaki warto wrócić uwagę jest także marka zaczepu? Oczywiście, że tak. Produkty znanych producentów są wykonane według najwyższych standardów i z wykorzystaniem wytrzymałych materiałów. Wybierając je zyskujemy gwarancję jakości i możliwość długotrwałego użytkowania.

Właśnie dlatego w naszej ofercie znajdziesz produkty firm takich jak Rockinger, Sauermann, Scharmüller, czy Walterscheid, czyli znanych i cenionych producentów, którzy dbają o każdy szczegół swojej produkcji.

Polecane artykuły