Smutna niedziela w Aragonii

motocyklista na wyścigu

Młodzi motocykliści Wójcik Racing Junior Teamu wracają z zawodów piątej rundy serii European Talent Cup z ciężkimi sercami.

Po niedzielnych wydarzeniach na hiszpańskim torze Motorland Aragon ich postępy i coraz lepsze wyniki pozostają kwestią drugorzędną w obliczu wypadku i śmierci 14-letniego Hugo Millana.

W zbiorowym wypadku, do którego doszło niedługo po starcie pierwszego z dwóch wyścigów, ucierpiał także 16-letni Oleg Pawelec, który na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Wkrótce wyścig wznowiono, a 14-letni Milan Pawelec wywalczył w nim swój najlepszy rezultat w serii ETC, finiszując na dziewiątym miejscu, z niecałą sekundą straty do zwycięzcy.

Przed rozpoczęciem drugiego wyścigu organizatorzy poinformowali, że Hugo Millan zmarł w szpitalu i odwołali dalszą część zawodów.

„Cały Wójcik Racing Junior Team łączy się w bólu z rodziną, najbliższymi i zespołem Hugo – mówi manager zespołu, Michał Macuk. – Gdy Hugo upadł na wyjściu z zakrętu, Oleg nie był w stanie nic zrobić, aby uniknąć uderzenia w leżący na torze motocykl, ponieważ jechał w mocno ściśniętej grupie zawodników tuż za Hiszpanem. Olegowi na szczęście nic się nie stało, ale nie mógł wziąć udziału w restarcie, w którym swój najlepszy rezultat w tym sezonie wywalczył Milan. Przed rozpoczęciem drugiego wyścigu aspekt sportowy przestał jednak mieć większe znacznie, a my wracamy do kraju z ciężkimi sercami”.

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl.

Polecane artykuły

Brak komentarzy, rozpocznij dyskusję!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *