Na co zwrócić uwagę, wybierając zaczep do traktora?

ciągnik z agregatem na polu

Chociaż to ciągnik rolniczy jest podstawą sprawnie funkcjonującego gospodarstwa, to do niezbędnych elementów zaliczamy także różnego rodzaju maszyny i naczepy. Aby jednak korzystanie z nich było możliwe, konieczne jest zastosowanie profesjonalnych zaczepów. Na co zwrócić uwagę w czasie ich wybierania? Temat ten omawiamy w naszym artykule.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zaczep jest bardzo ważnym elementem, który łączy ciągnik rolniczy i potrzebne nam maszyny. Jego rolą jest zespalanie i bezpieczne agregowanie, tak by możliwe stało się wykonanie zaplanowanych prac. Na co warto zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru? Pierwszym elementem jest wysoka jakość wykonania związana zarówno z zastosowaniem najwyższej klasy materiałów, jak i z wykorzystaniem nowoczesnych procesów produkcji. Dobre wykonanie wpływa na wytrzymałość zaczepu, czyli jedną z najważniejszych jego cech. Innym istotnym czynnikiem jest maksymalny nacisk, któremu może być poddany dany element. Jeśli w naszym gospodarstwie są wykorzystywane ciężkie, profesjonalne maszyny, wartość ta musi być naprawdę wysoka. 

Jeśli wahamy się, jaki produkt wybrać, warto sprawdzić opinie innych użytkowników o danym rozwiązaniu. Jednak najlepszym sposobem jest zawsze korzystanie z pomocy profesjonalnego dostawcy, takiego jak nasza firma.  

Różne rodzaje, różne możliwości

Należy pamiętać, że do różnego rodzaju sprzętu, konieczne jest wykorzystanie odmiennych typów zaczepu. Właśnie dlatego nasza oferta jest tak szeroka i przemyślana – naszym celem jest bowiem dostarczenie wysokiej jakości rozwiązań, dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika. 

W naszej ofercie dostępny jest m.in.:

  • zaczep Piton Fix, czyli zaczep dolny ze sworzniem 48 mm w kształcie lekkiego stożka, który współpracuje z uchem dyszla o średnicy 50 mm toroidalnym (bez tulei); element ten jest przeznaczony do współpracy z maszynami typu tandem, tridem oraz wszystkimi innymi, które generują duży nacisk na końcówkę dyszla,
  • zaczep kulowy K80, który służy do połączenia ciągnika z maszyną wyposażoną w dedykowane ucho dyszla K80; dzięki swojej charakterystyce gwarantuje perfekcyjne połączenie bez luzu, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością na naciski pionowe, komfortem użytkowania oraz niskim zużyciem w czasie pracy,
  • zaczep transportowy (górny), z reguły przeznaczony na ucho dyszla 40 mm, o sworzniu 38 mm lub 31 mm; to jeden z najpopularniejszych rodzajów zaczepów, który cechuje się wysoką trwałością, łatwością wymiany części, możliwością szybkiego sprzęgania, a także komfortem użytkowania,
  • zaczep manualny, z reguły przeznaczony na ucho dyszla 40 mm; jest prosty w budowie, dostępny w atrakcyjnej cenie i przeznaczony do zamocowania w korpusie ciągnika rolniczego (w tzw. szynie).

Polecane artykuły

Brak komentarzy, rozpocznij dyskusję!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *