Jakie ucha dyszla są stosowane do przyczep?

przyczepa

W codziennej pracy rolnika duże znaczenie mają wszelkie, nawet niepozorne detale, które decydują o efektywności, bezpieczeństwie i jakości przeprowadzanych działań. Dobrym przykładem elementu, który jest wręcz niezastąpiony przy pracach rolniczych, jest ucho dyszla. Czym jest ten przyrząd? I czym się charakteryzuje? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Ucho dyszla stosowane do przyczep – co warto wiedzieć?

Ucho dyszla, czyli inaczej końcówka dyszla, to wysokiej jakości kuty element, zakończony otworem, czyli tzw. okiem. W zależności od potrzeb ucho dyszla można z powodzeniem przyspawać na stałe do maszyny albo przykręcić. Dostępne warianty to propozycje z jedną nakrętką oraz rozwiązania posiadające flanszowane mocowanie w płycie montażowej (na cztery albo dwanaście śrub). 

Czym powinno charakteryzować się ucho dyszla? Przede wszystkim element ten musi znosić duże naciski, wyróżniać się doskonałą jakością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz możliwością stosowania podczas intensywnych prac. Konieczna jest także opcja szybkiego podłączania i rozłączania zestawu przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa. 

Ucha dyszla stosowane są w wielu różnych branżach, takich jak m.in. leśnictwo, czy sadownictwo. Ich głównym zastosowaniem jest jednak oczywiście rolnictwo. Np. w przyczepach rolniczych typu skorupowego, ale też w wielu innych urządzeniach ciągnionych m.in. paszowozach, sieczkarniach czy opryskiwaczach, najczęściej stosowane są uszy do dyszli z flanszą, którą dokręca się do umieszczonej poziomo i prostopadle do kierunku jazdy płyty montażowej. 

Jak wybrać odpowiedni produkt?

Wybierając ucho dyszla, które zapewni bezpieczeństwo, bezproblemową pracę i solidne połączenie dwóch maszyn, warto brać pod uwagę jedynie profesjonalne propozycje. Najważniejsze czynniki, które należy rozważyć to m.in. standard wykonania, jakość materiałów, ale także parametry, takie jak uciąg ucha dyszla (wartość ta powinna mieścić się w zakresie pomiędzy 100 a 200 kN), czy nacisk pionowy na dyszel (wartość ta oznacza dopuszczalny nacisk na dyszel lub zaczep ciągnika w kilogramach).

Jeśli więc szukasz wysokiej jakości elementów, które usprawnią codzienną pracę w gospodarstwie, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Proponujemy rozwiązania, które są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, mają niską awaryjnością, są proste do naprawy i zapewniają komfortową pracę. W naszej ofercie można znaleźć ucho przyczepy w różnorodnych wymiarach, w tym produkty, których średnica wynosi 40 mm, 50 mm czy 80 mm. Dodatkowo wszystkie nasze propozycje to rozwiązania cenionych, znanych marek, takich jak Rockinger, Sauermann, Scharmuller czy Walterscheid.

Polecane artykuły

Brak komentarzy, rozpocznij dyskusję!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *