Jak zbudowana jest rama zaczepowa?

znak zapytania

Każdy element wykorzystywany w pojazdach powinien wyróżniać się maksymalną jakością, bazować na wysokiej klasy materiałach oraz być tworzony zgodnie z nowoczesną technologią. Tylko takie części gwarantują bowiem bezpieczeństwo i sprawiają, że codzienne zadania mogą być wykonywane efektywniej. Dobrym tego przykładem są ramy zaczepowe. Co warto o nich wiedzieć? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Rama zaczepowa – czym się charakteryzuje?

Rama zaczepowa nazywana jest także korpusem zaczepu. Inne określenia to sanki, a także drabinka. To specjalny adapter, mocowany na bloku skrzyni biegów w ciągniku rolniczym. Dzięki swojej konstrukcji umożliwia szybki montaż różnych typów zaczepów oraz płynną regulację wysokości sprzęgu. W zależności od wyposażenia ciągnika występują ramy krótkie i długie. Ramy zaczepowe można zastosować w ciągnikach, kombajnach i traktorach.

Czynnik na które warto zwrócić uwagę przy wyborze ramy zaczepowej to m.in. waga, szerokość szyny, obciążenie, przekątna sworznia, przekątna sworznia blokady, wartość D-Wert, a także szerokość prowadnicy.

Gdzie szukać profesjonalnych ram zaczepowych?

Jeśli chcesz wykorzystać profesjonalne ramy zaczepowe w swoim gospodarstwie rolnym, to zachęcamy Cię do sprawdzenia naszego asortymentu. Wszystkie produkty, które są dostępne w naszej ofercie to rozwiązania najwyższej jakości, dedykowane dla osób, które cenią profesjonalizm. 

Oferowane przez nas ramy zaczepowe są odporne na uszkodzenia, trwałe, solidne – nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania, które ma miejsce w codziennej pracy rolniczej. Dodatkowo są dostępne w bardzo różnych rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb, wybierając produkt spełniający oczekiwania.

W razie jakichkolwiek pytań nasz zespół pomoże w wyborze najlepszego produktu – zarówno jeśli chodzi o ramy zaczepowe, jak i inne niezbędne elementy.

Polecane artykuły